Przejdź do treści

PARKOWA „PATELNIA” ZMIENI SIĘ W ZADASZONĄ SCENĘ KONCERTOWĄ!

Od kilku lat, etapami, przywracamy parkowi w Lwówku Śląskim dawne funkcje kulturalno-rekreacyjne. Pierwszym krokiem była rewitalizacja, zakończona w październiku 2018 roku, kiedy miał miejsce odbiór przebudowanych alejek wokół oczyszczonych stawów. Wymieniliśmy wtedy oświetlenie parkowe oraz dodaliśmy iluminacje świetlne na dwóch wyspach.

W roku 2019 w miejscu starego mostku, zainstalowaliśmy nową, iluminowaną kładkę, która stała się turystycznym hitem. Natomiast wiosną br. poprawiliśmy estetykę drugiej kładki, która otrzymała ładne, drewniane barierki i podświetlenie. W jej pobliżu zamontowaliśmy kilka nowych ławek.

W coraz piękniejszym parku, latem zorganizowaliśmy niedzielne spacery przy granej na żywo muzyce Fryderyka Chopina. Kulturalne imprezy budziły ogromne zainteresowanie do tego stopnia, że część osób zaczęła przychodzić w strojach z epoki, spacerując lub tańcząc na wolnym powietrzu!

Jesień br. zostanie zapamiętana, jako czas kiedy zainstalowano fontannowy system napowietrzania wody. Nie tylko podnosi zawartość tlenu w wodzie powodując polepszenie warunków bytowania ryb i hamuje rozwój alg, ale zarazem jest nader urokliwy z racji wodotrysku z dodanym podświetleniem.

Prowadzone inwestycje oraz wydarzenia kulturalne przyczyniły się do tego, iż coraz więcej gości określa to miejsce, jako „Łazienki Lwóweckie”. Dla nich oraz dla kolejnych zwiedzających mamy wspaniałą wiadomość. Do końca 2020 roku planujemy zmienić betonowy placyk zwany popularnie „patelnią” w plenerową scenę koncertową z ładnym, drewnianym zadaszeniem. Więcej o świątecznym prezencie dla wszystkich Państwa już wkrótce na naszej stronie.

 

Na marginesie. 

Przypominamy, że obok "patelni" jest zainstalowana kamera szerokokątna. Nie niszczmy małej architektury i zieleni, a śmieci wyrzucajmy do koszy, których w parku jest sporo. Szanujmy nasz wspólny park, nasza Małą Ojczyznę i siebie nawzajem.

Filmy