Przejdź do treści

LWÓWEK ŚLĄSKI NA MAPIE GŁÓWNYCH ATRAKCJI DOLNEGO ŚLĄSKA

  Dolnośląska Organizacja Turystyczna przygotowała trzyczęściową mapę z atrakcjami w regionie. Na obszarze naszej gminy znajdziemy dwa obiekty, tj. ratusz w Lwówku Śl. z możliwością zwiedzenia Sali Ławy, Izby Tortur, Lochu Głodowego i Sali Ślubów (na mapie nr 7) oraz zespół malowniczych skał z piaskowca zwany Szwajcarią Lwówecką (nr 13). Naszym zdaniem jest znacznie więcej miejsc godnych odwiedzenia, ale trzeba przyznać, że naniesienie ilustracji na mapę w tej skali ograniczyło możliwość dodania np. zabytkowych kościołów w naszej gminie, lwóweckich murów obronnych z zespołem baszt i wież bramnych, Zamku Płakowice, Pałacu Książęcego (ob. Urząd Gminy i Miasta Lwówek Śląski) oraz dawnych pałaców położonych w Brunowie i w Niwnicach (ten ostatni tylko do zwiedzenia z zewnątrz). Mamy też inne ciekawe miejsca, jak Skała z Medalionem, atrakcje wodne nad Jeziorem Rakowickim i szereg innych obiektów, które zamieszczamy na naszych stronach (fanpage) oraz w bezpłatnych materiałach udostępnianych w Punkcie Informacji Turystycznej. Polecamy szczególnej uwadze "Mały przewodnik po Gminie Lwówek Śląski" oraz dwujęzyczny folder "Zabytki Lwówka Śląskiego". 

  Warto dodać, że w stolicy Dolnego Śląska mapy w wersji papierowej czekają w punktach informacji turystycznej na: Dworcu Głównym PKP, Lotnisku, Ostrowie Tumskim oraz Rynku. Odbierajcie, pobierajcie i zwiedzajcie Ziemię Lwówecką oraz inne atrakcje na Dolnym Śląsku. 

Poniżej w załączniku można pobrać pełną wersję mapy

ATRAKCJE DOLNEGO ŚLĄSKA - częśc zachodnia. 

Filmy