Z działań Straży Miejskiej- szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej

Straż Miejska w Lwówku Śląskim została wyposażona w profesjonalny sprzęt szkoleniowy służący do ćwiczeń z zakresu ratowania życia i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Profesjonalna deska ortopedyczna, „rodzina fantomów” jak również szkoleniowy defiblyrator to bezcenny zestaw, na którym można szkolić się w zakresie ratowania życia.

Lwóweccy strażnicy organizując cykliczne imprezy z zakresu profilaktyki bezpieczeństwa takie jak Bezpieczne Ferie czy też Bezpieczny Dzień Dziecka zawsze współpracują z ratownikami medycznymi i organizują zajęcia dla dzieci ucząc zasad udzielania pierwszej pomocy. Do tej pory
w tym celu korzystano ze sprzętu udostępnianego przez ratowników.

Możliwość korzystania z takiego sprzętu w dowolnej chwili pozwoli podnosić umiejętności w tym zakresie funkcjonariuszom Straży Miejskiej.

Lwóweccy Strażnicy chcą iść dalej i planują ze szkoleniami wyjść do szerokiego grona osób naszej społeczności lokalnej.

Przy pomocy profesjonalnego ratownika medycznego będą organizować szkolenia skierowane do różnych grup wiekowych i zawodowych mieszkańców naszej gminy.

 

O planowanych terminach ćwiczeń i szkoleń będziemy informować na bieżąco.

 

Już dziś zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału, ponieważ nikt z nas nie jest w stanie przewidzieć chwili, w której może trzeba będzie udzielić komuś pomocy.

 

Czasem wystarczy bardzo niewiele, aby uratować komuś życie...

 

Komendant Straży Miejskiej w Lwówku Śląskim Krzysztof Siczek