Koncert z cyklu „ Książę Konstantyn zaprasza”

Koncert z cyklu „ Książę Konstantyn zaprasza”

W ramach obchodów 800-lecia Nadania Praw Miejskich Lwówkowi Śląskiemu
w dniu 14 października w sali konferencyjnej Urzędu Gminy i Miasta Lwówek Śląski odbył się pierwszy z zaplanowanych trzech koncertów z cyklu „ Książę Konstantyn zaprasza”. Wykonawcą był utalentowany wrocławskipianista, wiolonczelista i dyrygent - dr Gracjan Szymczak. Artysta urodził się w 1986 r. we Wrocławiu, ukończył wrocławską Akademię Muzyczną otrzymując dyplom z wyróżnieniem w każdej specjalności: fortepian, wiolonczela i dyrygentura. W 2012 r. uzyskał stopień doktora sztuk muzycznych i rozpoczął pracę na swojej macierzystej uczelni, na której od 2015 roku zatrudniony jest na stanowisku adiunkta.

 Podczas koncertu artysta zaprezentował uczestnikom klasykę poprzez interpretację kompozycji Fryderyka Chopina oraz Ferenca Liszta:

Fryderyk Chopin
Polonez As-dur op. 53
Scherzo b-moll op. 31
Walc cis-moll op. 64

Ferenc Liszt
Walc Mefisto
Rapsodia węgierska nr 2.

 Poprzedzając wykonanie przez artystę utworów poszczególnych kompozytorów, konferansjer Pani Dominika Łukasiewicz przepiękną narracją wprowadzała słuchaczy w kolejne dzieła przytaczając ciekawostki z życia osobistego kompozytorów, a także interesujące dygresje związane pobytem artystów w Lwówku Śląskim.

Koncert zakończyły gromkie owacje zgromadzonej publiczności, w reakcji na co  Pan Gracjan Szymczak zgodził się na wykonanie dodatkowego utworu i z własnego wyboru zaprezentował słuchaczom kompozycję Siergieja Rachmaninowa Czerwony Kapturek.