W dniu 25 lipca br. w godzinach 9.30-15.00 na Stadionie Miejskim w Lwówku Śląskim został rozegrany Turniej Piłki Nożnej Miast Partnerskich. W turnieju startowały drużyny piłkarskie złożone z chłopców z roczników 2000 oraz 2004. W Turnieju wzięły udział dzieci z Chrastavy (Czechy), Lwówka Wielkopolskiego i Lwówka Śląskiego. Z powodu licznych kontuzji i chorób zawodników nie dojechała drużyna z Eichstätt w Niemczech. Turniej uroczyście otworzyła Pani Mariola Szczęsna, Burmistrz Gminy i Miasta Lwówek Śląski. Po krótkiej prezentacji drużyn, rozpoczęto rywalizację. Drużyny grały każdy z każdym w swojej kategorii wiekowej, przy czym młodsi grali na pomniejszonym boisku.

W kategorii U-15 ze względu na wyrównany poziom i taką samą ilość punktów osiągniętą w końcowej tabeli przez poszczególne drużyny, jako sposób wyłonienia zwycięzcy turnieju, zarządzono rzuty karne. Najlepszą okazała się Chrastava, drugie miejsce zajęła drużyna z naszego miasta, a trzecia lokatę zajęła drużyna z Lwówka Wielkopolskiego.

1. Chrastava
  2. Lwówek Śląski
  3. Lwówek Wielkopolski

W kategorii U-11 pierwsze miejsce wywalczyła drużyna z Lwówka Wielkopolskiego, drugie zajęła drużyna z Chrastawy, a trzecie miejsce przypadło drużynie z Lwówka Śląskiego.

1. Lwówek Wielkopolski
  2. Chrastava
  3. Lwówek Śląski

Na zakończenie turnieju nagrody uczestnikom wręczała Burmistrz Gminy i Miasta Lwówek Śląski, Pani Mariola Szczęsna przy współudziale przedstawicieli z miast partnerskich. Uczestnicy otrzymali statuetki, pamiątkowe medale i długopisy oraz duże torby cukierków.
Końcowym akcentem turnieju było wspólne zdjęcie uczestników, trenerów, opiekunów, zaproszonych gości i przedstawicieli miast partnerskich. Przyszłoroczny turniej Miast Partnerskich odbędzie się w Lwówku Wielkopolskim.

herb maly 30 Organizatorem zawodów był Urząd Gminy i Miasta Lwówek Śląski. herb maly 30