Aktualności

header.png

POWIATOWE ROZGRYWKI SZS W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW

 Dnia 15 marca 2018 roku na Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Lwówku Śląskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu Lwóweckiego SZS w Piłce Ręcznej  Chłopców w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Organizatorem zawodów był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Lwówku Śląskim, współorganizatorem SP nr 2 w Lwówku Śląskim oraz SP nr 1 w Lwówku Śląskim . Impreza sportowa finansowana ze środków dotacji Gminy i Miasta Lwówek Śląski oraz Powiatu Lwóweckiego. Do zawodów międzyszkolnych zgłosiło się trzech mistrzów poszczególnych Gmin (mistrz Mirska, Gryfowa Śląskiego, Lwówka Śląskiego).  Stawką zwycięstwa był awans do półfinału strefy jeleniogórskiej, który odbędzie się 23 marca 2018r. w Bolesławcu. Szkoła Podstawowa nr 1 w Lwówku Śląskim zrealizowała ten plan w stu procentach nie dają żadnych szans rywalom z innych szkół pewnie wygrywając wszystkie spotkania. Gratulacje i powodzenia w półfinale.

PRZEBIEG ZAWODÓW:

...

Jest sprzęt – ruszają szkolenia....
Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią lwówecka Straż Miejska będzie organizować szkolenia z zakresu  udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz ratowania życia. Już dnia 23 marca 2018 roku odbędzie się pierwsze szkolenie mające na celu naukę prowadzenia resustytacji krążeniowo oddechowej (RKO). Ćwiczenia praktyczne będą prowadzone na profesjonalnych fantomach. Atrakcyjność i wartość szkolenia na pewno podniesie możliwość nauki obsługi automatycznego defibrylatora zewnętrznego (AED). Szkolenie prowadzić będzie ratownik medyczny, członek zespołu ekipy ratowniczej Pogotowia Ratunkowego Robert Mikłaszewski. Zajęcia odbędą się dnia 23 marca 2018 roku, w godzinach od 14ej do 16ej w sali konferencyjnej Urzędu Gminy i Miasta w Lwówku Śląskim i przewidziane są na 15 osób. O możliwości uczestnictwa w szkoleniu decydować będzie kolejność zgłoszeń. Zapraszamy zainteresowanych o zgłoszenia telefoniczne pod numer: 794459600 do dnia 23 marca 2018 r., do godziny 12.00
Zapraszamy ponieważ, czasem wystarczy bardzo niewiele, aby uratować komuś życie...
 
Komendant Straży Miejskiej w Lwówku Śląskim Krzysztof Siczek

 

Galeria - Z działań Straży Miejskiej......

Szanowni Państwo,
Ośrodek Enterprise Europe Network w ramach działalności posiada szereg usług ukierunkowanych na wsparcie mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.
Poniżej podano pokrótce dwa podstawowe działania jakie agencja oferuje przedsiębiorcom:
  1. Projekt Enterprise Europe Network
Jesteśmy jednym z prawie sześciuset ośrodków Enterprise Europe Network w ponad 60 państwach  i jednym z trzydziestu ośrodków Enterprise Europe Network w Polsce, stanowiących największą na świecie sieć wsparcia dla biznesu, koordynowaną przez Komisję Europejską, Dyrekcję Generalną Przedsiębiorstwa i Przemysł.
Dla zainteresowanych przedsiębiorców oferujemy przede wszystkim następujące bezpłatne usługi:
..

head.jpg

Szanowni Państwo,
jest nam niezmiernie miło poinformować, że już w 17 marca 2018 roku wyruszy nasz Muzealny Pociąg Specjalny ANTRACYT. Przejazd poprowadzi lokomotywa parowa TKt48-18 z zestawem zabytkowych wagonów. Przejazd odbędzie się po jednej z najbardziej malowniczych tras kolejowych nie tylko w Polsce, ale w Europie – linii 286 Wałbrzych – Kłodzko.
Linia Wałbrzych – Kłodzko powstała w latach 1879-80 jako przedłużenie Śląskiej Kolei Górskiej. Linia przebiegała przez tereny obfitujące w doliny i wzgórza, co wymuszało na budowie wielu wiaduktów, mostów i tuneli. Tak więc po drodze czeka nas przejazd 3 tunelami – w tym jednym z najdłuższych tuneli kolejowych w Polsce – pod Świerkową Kopą, który liczy 1168m.
Planowana trasa przejazdu: Jaworzyna Śląska – Wałbrzych Miasto – Wałbrzych Główny – Jedlina Zdrój – Głuszyca – Nowa Ruda Przedmieście – Nowa Ruda – Kłodzko Główne – Kłodzko Miasto – Polanica - Zdrój – Kłodzko Miasto – Kłodzko Główne – Nowa Ruda – Nowa Ruda Przedmieście – Głuszyca – Jedlina Zdrój – Wałbrzych Główny – Wałbrzych Miasto – Jaworzyna Śląska
Zachęcamy wszystkich podróżujących do zwiedzenia miejscowości i ich atrakcji położonych, przy trasie linii kolejowej 286, m.in. Muzeum Porcelany w Wałbrzychu, Pałac Jedlinka w Jedlinie-Zdrój, Turystyczna Trasa Podziemna w Nowej Rudzie, Park Miniatur Minieuroland w Kłodzku, Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej, Twierdza Kłodzko w Kłodzku, które oferują atrakcyjne zniżki dla podróżujących naszym zabytkowym składem.
Zapraszamy
Zespół Muzeum
1.png2.png

Urząd Gminy i Miasta

Aleja Wojska Polskiego 25 A
59-600 Lwówek Śląski
tel. 75 647 78 88, fax. 75 647 78 89
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Straż Miejska

Aleja Wojska Polskiego 25A
59-600 Lwówek Śląski
tel. 75 647 78 73
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Urząd Stanu Cywilnego

Plac Wolności 1
59-600 Lwówek Śląski
tel. 75 647 78 75
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.