Straż Miejska - kontakt

Aleja Wojska Polskiego 25A
59-600 Lwówek Śląski
tel. 75 647 79 13
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Regionalny System Ostrzegania

Wyszukiwarka

Zima to trudny okres dla kotów

Okres zimowy w naszym klimacie to trudny moment w życiu zwierząt, także domowych. To trudny czas dla takich zwierząt udomowionych jak koty wolno żyjące. Problem ten dotyczy także kotów w naszym mieście i na jego obrzeżach. Dzięki współpracy lwóweckiej Straży Miejskiej z działającym w Lwówku Śląskim Towarzystwem Miłośników Zwierząt - Koło Lwówek Śląski udało się wypracować model współpracy i ustalić zapotrzebowanie na niezbędną ilość karmy, którą będzie można dokarmiać je w tym trudnym czasie.

W ramach tej współpracy, ale także w związku z nadejściem zimy Gmina realizując postanowienia Uchwały    Rady    Miejskiej w Lwówku Śląskim nr VII/65/15 z dnia 26 marca 2015 roku w sprawie „Gminnego programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Lwówek Śląski w 2015 roku” za pośrednictwem Straży Miejskiej przekazała 2 stycznia 2016 roku lwóweckiemu Towarzystwu Miłośników Zwierząt 220 kg karmy z przeznaczeniem dla kotów wolno żyjących. Przekazana karma dotrze do zwierząt wolno żyjących za pośrednictwem społecznych opiekunów kotów. Taki sposób dokarmiania nie pozwoli im głodować oraz uchroni od śmierci.

Należy tu podkreślić, iż członkowie zrzeszeni w tym Kole dysponują szeroką i dogłębną wiedzą w zakresie miejsc pobytu i tworzenia się siedlisk kotów wolno żyjących na terenie Naszej Gminy. Działając społecznie a zarazem charytatywnie zajmują się opieką, dokarmianiem oraz leczeniem tych zwierząt, a także podejmują działania na rzecz ograniczenia niekontrolowanego rozmnażania się takich kotów. Współpracują także z Gminą, występując o pomoc, przekazując informacje Straży Miejskiej o podjęcie niezbędnych czynności w tym zakresie.

                   Straż Miejska apeluje do mieszkańców naszej Gminy, aby umożliwiać kotom w okresach niskich temperatur dostęp do pomieszczeń piwnicznych, garażowych lub innych gospodarczych. Działanie takie ochroni na pewno koty przed niskimi temperaturami i zamarznięciem.

 

Urząd Gminy i Miasta

Aleja Wojska Polskiego 25 A
59-600 Lwówek Śląski
tel. 75 647 78 88, fax. 75 647 78 89
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Straż Miejska

Aleja Wojska Polskiego 25A
59-600 Lwówek Śląski
tel. 75 647 78 73
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Urząd Stanu Cywilnego

Plac Wolności 1
59-600 Lwówek Śląski
tel. 75 647 78 75
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.