Straż Miejska - kontakt

Aleja Wojska Polskiego 25A
59-600 Lwówek Śląski
tel. 75 647 79 13
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Regionalny System Ostrzegania

Wyszukiwarka

W dniu 4 listopada 2015 roku lwówecka Straż Miejska rozpoczęła kolejny cykl zajęć w szkołach podstawowych naszej gminy. W ramach tych działań Strażnicy odwiedzili Szkołę Podstawową w Niwnicach oraz Szkołę Podstawową we Włodzicach Wielkich. Tym razem tematem pogadanek i prelekcji było wyrobienie u dzieci właściwych zachowań w sytuacjach kontaktu z nieznanym psem, nawyków unikania zagrożenia, czy też obrony w przypadku ewentualnego ataku takiego zwierzęcia.

To nie jedyny poruszany temat podczas prelekcji. W trakcie zajęć Strażnicy zwracali uwagę na humanitarne traktowanie zwierząt opowiadając o przypadkach napotkanych w trakcie swojej pracy. Wskazywane były dzieciom przykłady niewłaściwego traktowania i trzymania psów w obrębie posesji, zarówno wiejskich jak i miejskich. W aktywnej dyskusji uczniowie pokazali, że rozumieją jak niewiele trzeba zrobić, aby poprawić warunki bytowe psów. A przecież często psy ciężko pracują pilnując naszych domów, mieszkań.

Niewątpliwie największą atrakcją podczas wizyty Strażników Miejskich w szkołach było uczestnictwo z nimi psa labradora, wraz ze swoim opiekunem, który na co dzień służy jako terapeuta w leczeniu chorego dziecka. Dzieci dowiedziały się wiele o cechach i przeznaczeniu tego psa, oraz same mogły się z nim zapoznać. Kontakt z psem miał na celu nawiązywanie więzi i pozytywnych relacji pomiędzy dziećmi i zwierzętami. Każdy z uczniów mógł podejść pobawić i popieścić się z suczką „Luną” co wywołało wiele pozytywnych emocji oraz uśmiechu na ich twarzach...

Straż Miejska prowadząc działania edukacyjne w zakresie opieki nad zwierzętami i humanitarnego traktowania zwierząt realizuje zapisy Uchwały Rady z dnia 26 marca 2015 roku w sprawie „Gminnego programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Lwówek Śląski w 2015 roku”.

Zajęcia o tej tematyce odbędą się we wszystkich szkołach podstawowych naszej gminy.

 

 

 

Urząd Gminy i Miasta

Aleja Wojska Polskiego 25 A
59-600 Lwówek Śląski
tel. 75 647 78 88, fax. 75 647 78 89
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Straż Miejska

Aleja Wojska Polskiego 25A
59-600 Lwówek Śląski
tel. 75 647 78 73
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Urząd Stanu Cywilnego

Plac Wolności 1
59-600 Lwówek Śląski
tel. 75 647 78 75
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.