Regionalny System Ostrzegania

Wyszukiwarka

Aktualności

Przedsiębiorcy z dolnośląskich powiatów mają do dyspozycji w sumie 6,39 mln zł na szkolenia swoich pracowników.

Szczegółowy podział Krajowego Funduszu Szkoleniowego:

 • powiat bolesławiecki – 241 tys. zł;
 • powiat jeleniogórski – 285 tys. zł;
 • powiat kamiennogórski – 133 tys. zł;
 • powiat lubański – 141 tys. zł;
 • powiat lubiński – 281 tys. zł;
 • powiat lwówecki – 98 tys. zł;
 • powiat zgorzelecki – 182 tys. zł;
 • powiat złotoryjski – 194 tys. zł.

Termin składania dokumentów: 15 stycznia 2018 –15 lutego 2018 roku

Otwarte Strefy Aktywności OSA to nowy program po raz pierwszy dedykowany w całości rozwojowi małej infrastruktury w Polsce. Celem Programu jest budowa ogólnodostępnych, wielofunkcyjnych, plenerowych stref aktywności, skierowanych do różnych grup wiekowych oraz tworzenie przestrzeni aktywności sportowej, sprzyjającej międzypokoleniowej integracji społecznej.

W ciągu dwóch lat Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczy na realizację Programu 100 mln zł. W wyniku dofinansowania z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej na terenie całego kraju, tylko w ramach tego projektu, może powstać nawet 3 000 ogólnodostępnych obiektów dla całych rodzin.

Dofinansowaniem w ramach Programu mogą być objęte zadania inwestycyjne dotyczące budowy infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w dwóch wariantach realizacyjnych:

 1. wariant podstawowy:
 • siłownia plenerowa
 • strefa relaksu
 • zagospodarowanie zieleni
 1. wariant rozszerzony:
 • siłownia plenerowa
 • strefa relaksu wraz zagospodarowaniem zieleni
 • plac zabaw o charakterze sprawnościowym (minimum trzy urządzenia) z ogrodzeniem

Wniosek inwestycyjny należy złożyć w okresie od 15 stycznia 2018 r. do 15 lutego 2018r. do Ministerstwa na formularzu generowanym przez system elektroniczny AMODIT, dostępny na stronie internetowej pod adresem: https://wnioski.msit.gov.pl/

Szczegółowe informacje znajdują się pod linkiem:https://bip.msit.gov.pl/bip/finansowanie-zadan/infrastruktura/2017-rok/2180,Program-rozwoju-malej-infrastruktury-sportowo-rekreacyjnej-o-charakterze-wielopo.html

Coroczne spotkanie sołtysów, przedstawicieli jednostek pracujących na rzecz rolnictwa oraz służb bezpieczeństwa.

16 stycznia 2018 roku o godzinie 1000 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy i Miasta Lwówek Śląski odbyło się coroczne spotkanie sołtysów, przedstawicieli jednostek pracujących na rzecz rolnictwa oraz służb bezpieczeństwa. Jednym z ciekawszych tematów był Program Operacyjny Polska Cyfrowa – dostęp do szerokopasmowego Internetu, który obszernie omówili prelegenci z firmy Orange Polska S.A. Ponadto poruszone zostały bieżące sprawy związane z rolnictwem oraz bezpieczeństwem na wsi.

Zawiadamiam, iż w dniu 11 stycznia 2018 r.

w sali konferencyjnej Urzędu

Gminy i Miasta Lwówek Śląski

odbędzie się XLVII Sesja Rady Miejskiej Gminy Lwówek Śląski

W programie:

 1. Otwarcie Sesji.
 2. Przyjęcie porządku obrad.
 3. Podjęcie uchwał.
 4. Zamknięcie sesji.

Początek Sesji – godz. 1000

 

Z A P R A S Z A M Y !

 

Zastępca Przewodniczącej Rady

                                                                              (-)  Marcin Karasiński

Koncert Noworoczny 2018

13 stycznia 2018 r. odbył się trzeci Koncert Noworoczny zorganizowany przez Gminę i Miasto Lwówek Śląski, Szkołę Podstawową nr 2 oraz Lwówecki Ośrodek Kultury.

W uroczystości wzięło udział ponad sześciuset zaproszonych gości. Przed koncertem odbyła się uroczysta gala, podczas której zostały przekazane podziękowania szczególnie zasłużonym mieszkańcom i organizacjom za wkład w rozwój Lwówka Śląskiego. Wyróżnionym laureatom wręczono statuetki z piaskowca ,, Lwóweckie Lwy” wraz z tytułem ,,Zasłużony dla Gminy i Miasta Lwówek Śląski”. Wyróżnienie ustanowione zostało na wniosek Pani Burmistrz Marioli Szczęsnej Uchwałą Rady Miejskiej Nr XLVII/386/18 z dnia 11 stycznia 2018 roku.

Ponadto za zasługi na rzecz społeczności lokalnej, Pani Burmistrz wyróżniła sześć osób listami gratulacyjnymi oraz okolicznościowymi medalami z okazji 800-lecia Lwówka Śląskiego.

Po wręczeniu wyróżnień na scenie pojawił się Marcin Wyrostek z zespołem Corazon dając pełen energii koncert, który wprawił w zachwyt publiczność.

Poniżej prezentujemy zdjęcia z koncertu.

Uprzejmie informujemy, że w dniu 11 stycznia 2018 r. (czwartek)
Kasa w Urzędzie Gminy i Miasta Lwówek Śląski będzie nieczynna z przyczyn technicznych.

Przepraszamy za niedogodności.

Śniadanie Biznesowe z Partnerskim Klubem Biznesu

W dniu 12 stycznia 2018 roku o godzinie 9.00 w Restauracji „Rycerska” (Plac Wolności 1) odbyło  pierwsze  Śniadanie Biznesowe z Partnerskim Klubem Biznesu.

 Pani Burmistrz powitała zaproszonych gości,  burmistrzów zaprzyjaźnionych gmin, lokalnych przedsiębiorców oraz pomysłodawcę i założyciela Klubu Biznesu Pana Radosława Rogiewicza.

Tematem spotkania była informacja o projekcie Partnerskich Klubów Biznesu, w którym jest już ponad 2000 firm z całej Polski. Spotkanie było bardzo dobrą okazją do wymiany doświadczeń, dyskusji oraz nawiązania nowych kontaktów biznesowych.      

Dzięki projektowi lokalni przedsiębiorcy uzyskają możliwość:

 • skutecznego pozyskiwania nowych kontaktów biznesowych z terenu całej Polski,
 • zwiększenia sprzedaży swoich produktów i usług,
 • zmniejszenia  kosztów prowadzonej działalności,
 • uczestniczenia w wyjazdach integracyjno – sportowych – meczów Reprezentacji Polski i Ligii Mistrzów.

            Było to spotkanie niezwykle bogate w nowe kontakty biznesowe i dające wiele możliwości rozwoju wszystkim obecnym na nim osobom.

Szanowni Państwo,
Ponad 32,9 mln zł w Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej mogą otrzymać inwestycje  na budowę, przebudowę  jednostek wytwarzania energii elektrycznej i cieplnej w wysokosprawnej kogeneracji i trigeneracji . Te inwestycje procentują , bo  obniżamy koszty związane z produkcją energii elektrycznej, cieplnej i wytwarzamy ją w sposób przyjazny dla środowiska.
Dolnośląska Instytucja Pośredniczą 15 grudnia br. ogłosiła konkurs na dofinansowanie realizacji projektów ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Oś priorytetowa 3 - Gospodarka niskoemisyjna.
Działanie 3.5  „Wysokosprawna kogeneracja – konkurs horyzontalny”
 • Schemat 3.5.A „ Budowa, przebudowa (w tym zastąpienie lub odnowa istniejących) jednostek wytwarzania energii elektrycznej i ciepła w wysokosprawnej kogeneracji i trigeneracji o całkowitej nominalnej mocy elektrycznej do 1 MW (również wykorzystujące OZE) wraz z niezbędnymi przyłączeniami”.
 • Schemat 3.5.B „Rozbudowa i/lub modernizacja sieci ciepłowniczych”.
Termin naboru (składania wniosków do dnia 16.01.2018 r. do dnia 23.03.2018 r.
Informacja o konkursie:
Kontakt: 
Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca
 1. Strzegomska 2-4; 53-611 Wrocław
tel. (71) 77 65 814;  (71) 77 65 813
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Urząd Gminy i Miasta

Aleja Wojska Polskiego 25 A
59-600 Lwówek Śląski
tel. 75 647 78 88, fax. 75 647 78 89
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Straż Miejska

Aleja Wojska Polskiego 25A
59-600 Lwówek Śląski
tel. 75 647 78 73
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Urząd Stanu Cywilnego

Plac Wolności 1
59-600 Lwówek Śląski
tel. 75 647 78 75
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.