W ramach obchodów 800-lecia Nadania Praw Miejskich Lwówkowi Śląskiemu w dniu 18 listopada w sali konferencyjnej Urzędu Gminy i Miasta Lwówek Śląski odbył się drugi z trzech zaplanowanych koncertów z cyklu „ Książę Konstantyn zaprasza”.

 
Wykonawcami tej edycji byli artyści:
Ewa Antosik –skrzypce I
Maciej Maciejewski –skrzypce II
Teresa Kisiołek – altówka
Roman Samostrokow –wiolonczela
Witalina Samostrokow – fortepian
Dominika Łukaszewicz – klarnet
Anna Patrys –sopran dramatyczny.
 
Podczas koncertu artyści zaprezentowali uczestnikom klasykę poprzez interpretację kompozycji: Ryszarda Wagnera oraz Siergieja Prokofjewa.
W programie zgromadzeni goście mogli usłyszeć m.in.:
„Wejście Bogów do Walhalli” z dramatu muzycznego „Pierścień Nibelunga” R.Wagnera;
„Wesendonck Lieder” cykl pieśni R.Wagnera;
“Einsam in truben Tagen” aria Elzy z opery Lohengrin R.Wagnera;
“Liebestod” aria Izoldy z opery Tristan i Izolda R.Wagnera;
„Uwertura na tematy żydowskie” c-moll op. 34 Siergieja Prokofjewa.
 
Poprzedzając wykonanie utworów poszczególnych kompozytorów, konferansjer Pani Dominika Łukasiewicz przepiękną narracją wprowadzała słuchaczy w kolejne dzieła przytaczając ciekawostki z życia kompozytora – Ryszarda Wagnera, a także interesujące dygresje związane z pobytem artysty w Lwówku Śląskim.
 Prowadząca koncert przedstawiła słuchaczom postać wybitnej jeleniogórzanki z urodzenia i zamieszkania - solistki Pani Anny Patrys, która swoim wybitnym głosem zaszczyciła uczestników koncertu.  Zjawiskowa muzycznie, technicznie i artystycznie śpiewaczka zachwyciła widownię swym niepowtarzalnym dramatycznym sopranem. Jest jedną z najsłynniejszych w Polsce śpiewaczek operowych. Skala głosu Pani Anny wynosi około 3, 5 oktawy (przeciętny człowiek ma około 1, 5 oktawy), posiada jednocześnie nadzwyczajne umiejętności, doskonałą technikę wokalną oraz unikalną ciemną barwę głosu.
 
            W swoim bogatym dorobku artystycznym  Pani Anna Patrys posiada różnorodne role operowe. Debiutowała w ramach Dni Muzyki Wokalnej w Katowicach, jako Dydona
w trzyaktowej barokowej operze angielskiej “Dydona i Eneasz” (2002), której libretto Nahuma Tate'a skomponowane przez Henry'ego Purcella oparte jest na podstawie tragicznej historii miłosnej z Eneidy Wergiliusza. W czteroaktowej operze buffa “Wesele Figara”
z muzyką Wolfganga Amadeusza Mozarta na podstawie sztuki Pierre'a Beaumarchais'go wystąpiła w roli Marceliny. Z kolei w ramach Festiwalu Warszawska Jesień 2004 zagrała kreację Leuty w operze komputerowej Stanisława Krupowicza “Europa” wg powieści Williama Blake'a.  Pani Ania jest jedyną Polką, która dostała się do finału prestiżowego konkursu im. Elizabeth Connell Prize w Londynie.
Klimatyczny, piękny koncert zakończyły gromkie owacje zgromadzonej publiczności w dowód uznania oraz wyrażenia podziwu i szacunku dla pracy i talentu artystów.
 
 

Urząd Gminy i Miasta

Aleja Wojska Polskiego 25 A
59-600 Lwówek Śląski
tel. 75 647 78 88, fax. 75 647 78 89
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Straż Miejska

Aleja Wojska Polskiego 25A
59-600 Lwówek Śląski
tel. 75 647 78 73
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Urząd Stanu Cywilnego

Plac Wolności 1
59-600 Lwówek Śląski
tel. 75 647 78 75
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.