Dnia 22 lipca 2017 r. weszło w życie Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 21 czerwca 2017 r.  zmieniające rozporządzenie w sprawie kamiennogórskiej specjalnej strefy ekonomicznej. Rozporządzenie m.in. wskazuje na wydzielenie Podstrefy Lwówek Śląski jako części Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości.

Zestawienie działek  przyłączonych do SSE:

 • obręb 1 Lwówek Śląski, działki nr: 534/1, 534/2, 535, 536, 540, 541, 542
  o łącznej powierzchni 8,6613 ha, położone przy ulicy Oświęcimskiej
  .

Czym są SSE?

Specjalne Strefy Ekonomiczne (SSE) są wyznaczonymi pod względem administracyjnym
 i terytorialnym obszarami w poszczególnych regionach Polski, które zapewniają prowadzenie działalności gospodarczej ze znacznymi ulgami podatkowymi. Korzyścią wynikającą
z uczestniczenia w SSE przez inwestorów jest możliwość rozpoczęcia działalności na specjalnie przygotowanym, uzbrojonym terenie. Aby móc rozpocząć funkcjonowanie w SSE należy uzyskać zezwolenie, które wydaje zarząd Specjalnych Stref Ekonomicznych.
Dzięki strefom szybciej rozwijają się pod względem gospodarczym regiony, m.in. maleje bezrobocie i zwiększa się konkurencyjność gospodarki.


Celem działania SSE jest:

 • zwiększenie dynamiki rozwoju gospodarczego Polski i jej poszczególnych regionów;
 • rozwój i wykorzystywanie w praktyce nowych rozwiązań technicznych
  i technologicznych;
 • tworzenie nowych miejsc pracy;
 • właściwe zagospodarowanie terenów poprzemysłowych i istniejącej infrastruktury;
 • zwiększenie konkurencyjności produktów i usług.

Korzyści dla przedsiębiorców

Ulgi podatkowe, dogodne miejsce na budowę nowych hal produkcyjnych czy magazynowych, ułatwienie kontaktów z władzami lokalnymi i administracją centralną
w kwestii zakupu ziemi pod inwestycje to podstawowe korzyści wynikające z uczestnictwa przedsiębiorców w Specjalnych Strefach Ekonomicznych.

 Przedsiębiorcom opłaca się prowadzić działalność w SSE,  po przeniesieniu swojej firmy do strefy, może uzyskać zwolnienie z podatku CIT lub PIT, tj. podatku dochodowego od osób prawnych lub podatku dochodowego od osób fizycznych.

Inwestor otrzymuje działkę gotową pod realizację inwestycji - nie musi ubiegać się
o wydanie planu zagospodarowania przestrzennego, co niekiedy może być bardzo czasochłonne i utrudnić, a nawet uniemożliwić przeprowadzenie całej inwestycji. Na terenie niektórych Specjalnych Stref Ekonomicznych obowiązuje zwolnienie od podatku od nieruchomości.
Specjalne Strefy Ekonomiczne nie będą istniały w Polsce zawsze. Planuje się zakończenie ich działalności na rok 2026 roku, choć pierwotnie miały obowiązywać tylko przez 20 lat, do 2020 roku.

 

 

map 12

 

Urząd Gminy i Miasta

Aleja Wojska Polskiego 25 A
59-600 Lwówek Śląski
tel. 75 647 78 88, fax. 75 647 78 89
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Straż Miejska

Aleja Wojska Polskiego 25A
59-600 Lwówek Śląski
tel. 75 647 78 73
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Urząd Stanu Cywilnego

Plac Wolności 1
59-600 Lwówek Śląski
tel. 75 647 78 75
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.