1. Fortyfikacje miejskie

Lwóweckie fortyfikacje obronne zaliczają się do jednych z najlepiej zachowanych w Europie. Zaczęto je wznosić już w połowie XII wieku. Wielokrotnie rozbudowane osiągnęły niepowtarzalny malowniczy charakter. Obecnie, pozostałości murów miejskich stanowią piękne tło dla naszego miasta. Dzięki doskonale zachowanym basztom i bastejom, a także bogate założenia parkowe ulokowane w dawnej fosie miejskiej, są dzisiaj doskonałym miejscem spacerów i wypoczynku dla wszystkich mieszkańców naszego miasta jak i turystów.

link do filmu o fortyfikacjach Lwówka Śląskiego

 

  1. Ratusz w Lwówku Śląskim

 Zapraszamy do zwiedzania lwóweckiego ratusza, gdzie można zobaczyć salę dawnego sądu z doskonale zachowanymi freskami prezentującymi historię ziemi lwóweckiej, a także Izbę Tortur z replikami narzędzi katowskich, Loch Głogowy oraz przepiękną Salę Ślubów.

link do filmu o Ratuszu w Lwówku Śląskim

 

  1. Lwóweckie Agaty

Na ziemi lwóweckiej królują agaty, zachwycające swą urodą, rozmaitością i niepowtarzalnością, dzięki którym Lwówek Śląski stał się stolicą agatową. To właśnie agaty dały początek oraz nazwę Lwóweckiemu Latu Agatowemu, które w 2017 roku obchodziło swoje 20 - lecie.

 

link do filmu o lwóweckich agatach

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia kolejnej odsłony programu "Poranki z Dolnego Śląska" emitowanego przez TV Echo24.

 

Urząd Gminy i Miasta

Aleja Wojska Polskiego 25 A
59-600 Lwówek Śląski
tel. 75 647 78 88, fax. 75 647 78 89
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Straż Miejska

Aleja Wojska Polskiego 25A
59-600 Lwówek Śląski
tel. 75 647 78 73
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Urząd Stanu Cywilnego

Plac Wolności 1
59-600 Lwówek Śląski
tel. 75 647 78 75
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.