Aktualności

Zapraszamy mieszkańców Lwówka Śląskiego do skorzystania z bezpłatnych kursów języka angielskiego. Projekt jest skierowany do osób bezrobotnych w wieku 18+ z wykształceniem maksymalnie średnim.

Uczestnik projektu bierze udział w 6-miesięcznym kursie języka angielskiego - 120 godzin dydaktycznych. Zajęcia będą odbywały się w trybie popołudniowym i wieczornym.

Planowane jest zorganizowanie kursu w październiku 2017.

Zgłoszenia można dokonać telefonicznie lub poprzez naszą stronę internetową.

Piknik Historyczny

Kulminacją jubileuszu Obchodów 800-lecia Nadania Praw Miejskich Lwówkowi Śląskiemu był Piknik Historyczny w dniu 9 września 2017 roku.  
Mając na uwadze, iż Pan Prezydent Andrzej Duda objął Honorowym Patronatem niniejszą uroczystość, przez wiele miesięcy trwały przygotowania, aby jubileusz o takiej randze odbył się na najwyższym poziomie. Obchody Jubileuszu 800 – lecia i Patronat wspierał Komitet Honorowy w składzie: Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Podsekretarz Stanu Pan Wojciech Kolarski, Wojewoda Dolnośląski Pan Paweł Hreniak, Marszałek Województwa Dolnośląskiego Pan Cezary Przybylski, Starosta Powiatu Lwóweckiego Pan Marcin Fluder, Biskup Legnicki Zbigniew Kiernikowski  oraz  Zwierzchnik Kościoła Ewangelicko- Augsburskiego Diecezji Wrocławskiej Ksiądz Biskup Waldemar Pytel.

neuvoo 1

Szukasz ciekawej pracy? Przeczesałeś już cały internet i wciąż nie wpadłeś na coś naprawdę ciekawego?

Sprawdź neuvoo.pl - miejsce w sieci, w którym zbierane są wszystkie, co do jednej, oferty pracy dostępne w Internecie. Znalezienie pracy marzeń do łatwych zadań nie należy, ale na pewno łatwiej jest się za to zabrać, mając przed sobą gigantyczny katalog pełen możliwości.

Neuvoo.pl to kanadyjski startup, który otworzył polską wersję swojego agregatora ofert pracy pod koniec ubiegłego roku. Pomysł jest prosty: specjalnie napisany program przeszukuje sieć pod kątem ogłoszeń na temat wolnych miejsc pracy, a później wyświetla je na stronie http://neuvoo.pl
A więc Neuvoo to google w kategorii ofert pracy - i to tu znajdziesz w jednym miejscu wszystkie ogłoszenia i oferty, jakie aktualnie dostępne w Polsce.

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego  - Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich (PIFE)  w Jeleniej Górze  zaprasza na kolejne spotkanie informacyjne pt. „Wsparcie dla przedsiębiorstw na rozwój”

15 września mija termin składania wniosków do wojewodów związanych z aplikowaniem o
dofinansowanie na zakup sprzętu cyfrowego dla szkół podstawowych w ramach programu rządowego
„AKTYWNA TABLICA”.

  Dożynki są tradycyjnym świętem, podczas którego rolnicy dziękują Bogu za zebrane plony, jako owoc wysiłku całorocznej pracy na roli.
 
 Tegoroczne święto plonów wraz z jubileuszem 800-lecia wsi Zbylutów odbywały się w sobotę 2 września 2017 roku na boisku sportowym sołectwa Zbylutów.
 
Pierwsze uroczystości rozpoczęły się około godziny 14-tej pod pamiątkową tablicą wzniesioną z okazji jubileuszu 800-lecia wsi. W oficjalnych wystąpieniach dotyczącymi lokalnej historii oraz wspomnianego jubileuszu, głos zabrały między innymi: Pani Burmistrz Mariola Szczęsna, Pani Zofia Czernow - poseł na Sejm RP oraz Pani sołtys Stanisława Buganik. Następnie dokonano uroczystego odsłonięcia pamiątkowej tablicy, z napisem:
 
„W hołdzie przeszłości pamiętając o przyszłości. Zbylutów 1217-2017”
 
Zadanie to zostało zrealizowane ze środków w ramach Inicjatywy Lokalnej w 2017 r., jako realizacja...

Szanowni Państwo!

Drodzy mieszkańcy Lwówka Śląskiego i Gminy!

Serdecznie zapraszam na Piknik Historyczny, który odbędzie się w dniu 9 września 2017 r. w ramach obchodów 800-lecia Nadania Praw Miejskich Lwówkowi Śląskiemu.

W załączeniu oficjalny program uroczystości.

Burmistrz Gminy i Miasta
Lwówek Śląski       
Mariola Szczęsna    

a r

Urząd Gminy i Miasta

Aleja Wojska Polskiego 25 A
59-600 Lwówek Śląski
tel. 75 647 78 88, fax. 75 647 78 89
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Straż Miejska

Aleja Wojska Polskiego 25A
59-600 Lwówek Śląski
tel. 75 647 78 73
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Urząd Stanu Cywilnego

Plac Wolności 1
59-600 Lwówek Śląski
tel. 75 647 78 75
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.