Aktualności

Przedsiębiorcy z dolnośląskich powiatów mają do dyspozycji w sumie 6,39 mln zł na szkolenia swoich pracowników.

Szczegółowy podział Krajowego Funduszu Szkoleniowego:

 • powiat bolesławiecki – 241 tys. zł;
 • powiat jeleniogórski – 285 tys. zł;
 • powiat kamiennogórski – 133 tys. zł;
 • powiat lubański – 141 tys. zł;
 • powiat lubiński – 281 tys. zł;
 • powiat lwówecki – 98 tys. zł;
 • powiat zgorzelecki – 182 tys. zł;
 • powiat złotoryjski – 194 tys. zł.

Termin składania dokumentów: 15 stycznia 2018 –15 lutego 2018 roku

Otwarte Strefy Aktywności OSA to nowy program po raz pierwszy dedykowany w całości rozwojowi małej infrastruktury w Polsce. Celem Programu jest budowa ogólnodostępnych, wielofunkcyjnych, plenerowych stref aktywności, skierowanych do różnych grup wiekowych oraz tworzenie przestrzeni aktywności sportowej, sprzyjającej międzypokoleniowej integracji społecznej.

W ciągu dwóch lat Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczy na realizację Programu 100 mln zł. W wyniku dofinansowania z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej na terenie całego kraju, tylko w ramach tego projektu, może powstać nawet 3 000 ogólnodostępnych obiektów dla całych rodzin.

Dofinansowaniem w ramach Programu mogą być objęte zadania inwestycyjne dotyczące budowy infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w dwóch wariantach realizacyjnych:

 1. wariant podstawowy:
 • siłownia plenerowa
 • strefa relaksu
 • zagospodarowanie zieleni
 1. wariant rozszerzony:
 • siłownia plenerowa
 • strefa relaksu wraz zagospodarowaniem zieleni
 • plac zabaw o charakterze sprawnościowym (minimum trzy urządzenia) z ogrodzeniem

Wniosek inwestycyjny należy złożyć w okresie od 15 stycznia 2018 r. do 15 lutego 2018r. do Ministerstwa na formularzu generowanym przez system elektroniczny AMODIT, dostępny na stronie internetowej pod adresem: https://wnioski.msit.gov.pl/

Szczegółowe informacje znajdują się pod linkiem:https://bip.msit.gov.pl/bip/finansowanie-zadan/infrastruktura/2017-rok/2180,Program-rozwoju-malej-infrastruktury-sportowo-rekreacyjnej-o-charakterze-wielopo.html

Coroczne spotkanie sołtysów, przedstawicieli jednostek pracujących na rzecz rolnictwa oraz służb bezpieczeństwa.

16 stycznia 2018 roku o godzinie 1000 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy i Miasta Lwówek Śląski odbyło się coroczne spotkanie sołtysów, przedstawicieli jednostek pracujących na rzecz rolnictwa oraz służb bezpieczeństwa. Jednym z ciekawszych tematów był Program Operacyjny Polska Cyfrowa – dostęp do szerokopasmowego Internetu, który obszernie omówili prelegenci z firmy Orange Polska S.A. Ponadto poruszone zostały bieżące sprawy związane z rolnictwem oraz bezpieczeństwem na wsi.

Koncert Noworoczny 2018

13 stycznia 2018 r. odbył się trzeci Koncert Noworoczny zorganizowany przez Gminę i Miasto Lwówek Śląski, Szkołę Podstawową nr 2 oraz Lwówecki Ośrodek Kultury.

W uroczystości wzięło udział ponad sześciuset zaproszonych gości. Przed koncertem odbyła się uroczysta gala, podczas której zostały przekazane podziękowania szczególnie zasłużonym mieszkańcom i organizacjom za wkład w rozwój Lwówka Śląskiego. Wyróżnionym laureatom wręczono statuetki z piaskowca ,, Lwóweckie Lwy” wraz z tytułem ,,Zasłużony dla Gminy i Miasta Lwówek Śląski”. Wyróżnienie ustanowione zostało na wniosek Pani Burmistrz Marioli Szczęsnej Uchwałą Rady Miejskiej Nr XLVII/386/18 z dnia 11 stycznia 2018 roku.

Ponadto za zasługi na rzecz społeczności lokalnej, Pani Burmistrz wyróżniła sześć osób listami gratulacyjnymi oraz okolicznościowymi medalami z okazji 800-lecia Lwówka Śląskiego.

Po wręczeniu wyróżnień na scenie pojawił się Marcin Wyrostek z zespołem Corazon dając pełen energii koncert, który wprawił w zachwyt publiczność.

Poniżej prezentujemy zdjęcia z koncertu.

Śniadanie Biznesowe z Partnerskim Klubem Biznesu

W dniu 12 stycznia 2018 roku o godzinie 9.00 w Restauracji „Rycerska” (Plac Wolności 1) odbyło  pierwsze  Śniadanie Biznesowe z Partnerskim Klubem Biznesu.

 Pani Burmistrz powitała zaproszonych gości,  burmistrzów zaprzyjaźnionych gmin, lokalnych przedsiębiorców oraz pomysłodawcę i założyciela Klubu Biznesu Pana Radosława Rogiewicza.

Tematem spotkania była informacja o projekcie Partnerskich Klubów Biznesu, w którym jest już ponad 2000 firm z całej Polski. Spotkanie było bardzo dobrą okazją do wymiany doświadczeń, dyskusji oraz nawiązania nowych kontaktów biznesowych.      

Dzięki projektowi lokalni przedsiębiorcy uzyskają możliwość:

 • skutecznego pozyskiwania nowych kontaktów biznesowych z terenu całej Polski,
 • zwiększenia sprzedaży swoich produktów i usług,
 • zmniejszenia  kosztów prowadzonej działalności,
 • uczestniczenia w wyjazdach integracyjno – sportowych – meczów Reprezentacji Polski i Ligii Mistrzów.

            Było to spotkanie niezwykle bogate w nowe kontakty biznesowe i dające wiele możliwości rozwoju wszystkim obecnym na nim osobom.

Zawiadamiam, iż w dniu 11 stycznia 2018 r.

w sali konferencyjnej Urzędu

Gminy i Miasta Lwówek Śląski

odbędzie się XLVII Sesja Rady Miejskiej Gminy Lwówek Śląski

W programie:

 1. Otwarcie Sesji.
 2. Przyjęcie porządku obrad.
 3. Podjęcie uchwał.
 4. Zamknięcie sesji.

Początek Sesji – godz. 1000

 

Z A P R A S Z A M Y !

 

Zastępca Przewodniczącej Rady

                                                                              (-)  Marcin Karasiński

Uprzejmie informujemy, że w dniu 11 stycznia 2018 r. (czwartek)
Kasa w Urzędzie Gminy i Miasta Lwówek Śląski będzie nieczynna z przyczyn technicznych.

Przepraszamy za niedogodności.

Szanowni Państwo,
Ponad 32,9 mln zł w Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej mogą otrzymać inwestycje  na budowę, przebudowę  jednostek wytwarzania energii elektrycznej i cieplnej w wysokosprawnej kogeneracji i trigeneracji . Te inwestycje procentują , bo  obniżamy koszty związane z produkcją energii elektrycznej, cieplnej i wytwarzamy ją w sposób przyjazny dla środowiska.
Dolnośląska Instytucja Pośredniczą 15 grudnia br. ogłosiła konkurs na dofinansowanie realizacji projektów ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Oś priorytetowa 3 - Gospodarka niskoemisyjna.
Działanie 3.5  „Wysokosprawna kogeneracja – konkurs horyzontalny”
 • Schemat 3.5.A „ Budowa, przebudowa (w tym zastąpienie lub odnowa istniejących) jednostek wytwarzania energii elektrycznej i ciepła w wysokosprawnej kogeneracji i trigeneracji o całkowitej nominalnej mocy elektrycznej do 1 MW (również wykorzystujące OZE) wraz z niezbędnymi przyłączeniami”.
 • Schemat 3.5.B „Rozbudowa i/lub modernizacja sieci ciepłowniczych”.
Termin naboru (składania wniosków do dnia 16.01.2018 r. do dnia 23.03.2018 r.
Informacja o konkursie:
Kontakt: 
Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca
 1. Strzegomska 2-4; 53-611 Wrocław
tel. (71) 77 65 814;  (71) 77 65 813
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

kulczyk.png

Warszawa, 28 grudnia 2017 r.

100 000 zł od Kulczyk Foundation: zostały tylko trzy dni

Nabór wniosków do Konkurs Grantowy Kulczyk Foundation kończy się o północy ostatniego dnia roku. Konkurs dedykowany jest organizacjom pozarządowym, przedsiębiorstwom społecznym, spółdzielniom, instytucjom kultury i jednostkom samorządu terytorialnego.

Granty mogą otrzymać wyłącznie projekty infrastrukturalne. W tegorocznej drugiej edycji (pierwsze zakończyła się w czerwcu) na ten cel Kulczyk Foundation przeznaczy łącznie kwotę 100 000 zł. Na pojedynczy projekt można uzyskać kwotę maksymalnie 25 000 zł. Zwycięzców drugiej tegorocznej edycji poznamy 15 lutego 2018 r.

Oto, co trzeba zrobić by przybliżyć się do zwycięstwa:

 1. Przeczytać uważnie, dlaczego zależy nam na infrastrukturze: http://kulczykfoundation.org.pl/media/63314/granty.pdf
 2. Przeczytać dokładnie REGULAMIN: 
  http://kulczykfoundation.org.pl/media/122584/kf-regulamin-konkursu-grantowego-2017-zmiana-170706.pdf
 3. Zapoznać się z FORMULARZEM APLIKCYJNYM i wypełnić go:
  http://www.kulczykfoundation.org.pl/media/121595/kulczyk-foundation-formularz-2017-2.doc
 4. Przesłać wniosek zgodnie z regulaminem. Wszystko co trzeba wiedzieć o konkursie dostępne jest na stronie http://www.kulczykfoundation.org.pl w zakładce „granty”: http://kulczykfoundation.org.pl/#support

Urząd Gminy i Miasta

Aleja Wojska Polskiego 25 A
59-600 Lwówek Śląski
tel. 75 647 78 88, fax. 75 647 78 89
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Straż Miejska

Aleja Wojska Polskiego 25A
59-600 Lwówek Śląski
tel. 75 647 78 73
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Urząd Stanu Cywilnego

Plac Wolności 1
59-600 Lwówek Śląski
tel. 75 647 78 75
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.